Strong3000 Toz Boya Blog

Kutu Tipi Fırınları, kullanarak portatif yapıda bir üretim ve çalışma gerçekleştirebilmek mümkün oluyor. Farklı ihtiyaçlara odaklı olarak endüstriyel nitelikteki ürün kapasitesine uyumlu kutu tipi fırınlar bulunuyor. Strong3000 ile bu tip toz boya ve emaye sistemleri için en ideal kullanım koşulları oluşturulabiliyor. Emaye fırını sayesinde ürünlerin yüksek ısıya maruz bırakılarak, uygun koşullarda kısa zaman dilimlerinde kurutulması sağlanabiliyor. Bu durumda endüstriyel çalışma alanlarına yönelik olarak çok önemli bir zaman tasarrufu sağlıyor. Bu şekilde daha düşük maliyetler ile çok daha yüksek bir üretim kapasitesinin yakalanması mümkün oluyor. Toz emaye fırını, özellikle toz boya sistemlerinin tüm dezavantajlarını ortadan kaldırıyor. Tüm toz emaye ürünleri için en sağlıklı koşullarda kurutma gerçekleştirilebiliyor.

Kutu Tipi Fırınları

Kutu Tipi Fırınları, sayesinde toz boya tesisi için çok daha geniş ve daha rahat çalışma ortamı ortaya çıkartılabiliyor. Manuel sistemler dahilinde kullanılan yaş boya ve elektrostatik toz boyayla ilgili toz boya tesisi için geliştirilen kürleme fırınlarıdır. Endüstriyel alandaki firmaların daha düşük kapasiteli olan üretim ve uygulamalarına yönelik olarak geliştirilmiştir. Günümüzde küçük kapasiteye sahip işletmeler ve tabii ki büyük şase ya da parça boyama hizmeti veren firmalara uyumludur. Bu tip alanlardaki ihtiyaçlar için profesyonel işlem amacıyla kullanılabilmektedir. Toz emaye tabancası ile yapılan işlemlerin ardından fırında kurutma fonksiyonundan faydalanılabiliyor. Toz boya tabancası yardımıyla yapılan boyama işlemlerinin kalıcı ve uzun ömürlü olması fırınlama ile sağlanabiliyor.

Strong3000

Kutu Tipi Fırınları, toz emaye kabini içerisinde kullanabilmektedir. Çok pratik kullanım özelliğine sahip olan bu fırınlar, daha rahat şekilde tanışabilme fonksiyonuna sahiptir. Dolayısı ile de günümüzde küçük kapasiteli işletmelere pratik ve ekonomik bir hizmet çözümü teşkil ediyor. Emaye toz boya işlemleri için en temel süreçlerden birisi olduğundan, elzem ihtiyaçlardan birisidir. Yüksek kapasiteli olanlarının da yüksek maliyetlere yol açması sorun teşkil edebiliyor. Bu yüzden de bu tip portatif nitelikli modelleri geliştirilmiştir. Bu sayede günümüzün daha düşük kapasiteli üretim ve işlem yapısına sahip elektrostatik toz boya firmaları tarafından tercih ediliyor. Bu firmalar tarafından yaygın olarak bu portatif ürünler kullanılıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir